Матусям
Гнездо
Про збір податку із жінки у декретній відпустці

Про збір податку із жінки у декретній відпустці

Через кілька місяців я збираюся йти у декрет. Нещодавно дізналася про доповнення до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 01.07.2013. Мало того, що підприємство, в якому я працюю, і так відраховує до пенсійного фонду та соцстраху податки, так воно тепер зобов’язане нарахувати понад те 33,2 %, а сама жінка-декретниця 2 % від заробітку. Чи справедливе таке подвійне оподаткування?

Підкажіть, податок відраховується одного разу або ж з усіх 4 заробітних плат декретниці (2 міс. до пологів і 2 міс. після). Невже законодавці думають, що у матері копійка може бути зайва? Керівництво компанією і так скоса дивиться на декретницю, а тепер, відчуваю, і поготів почастішають випадки тиску на жінок, які збираються народжувати дітей…

Дорога Поліно!

Вищезазначеним Законом дійсно встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п. 11 ч. 1 ст. 4 цього Закону, — на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Згідно п. 6 такої норми Закону нарахування єдиного внеску за таких платників здійснюється роботодавцями за рахунок сум, на які єдиний внесок нарахований.

Таким чином, мами не отримають 2 % від таких виплат (з суми допомоги по вагітності і пологам роботодавець при виплаті утримає 2 %). Незважаючи на те що виплата допомоги по вагітності та пологах фінансується за рахунок Фонду соцстраху, з 01.07.2013 року роботодавець за рахунок власних коштів має ще додатково сплатити єдиний соціальний внесок із розрахунку 33,2 % від суми допомоги.

Відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами (декретна відпустка) триває 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після. В разі ускладнення пологів або при народженні двох чи більше дітей післяпологова відпустка збільшується до 70 днів. Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами виплачується за весь цей період (до пологів та після). Відповідно нарахування та утримання єдиного соціального внеску здійснюється з всієї нарахованої суми допомоги (за період до пологів та відповідний період після).

Рекомендуємо почитати:

Нам цікава Ваша думка, залиште свій коментар