Портал   Чат   Реєстрація    Вхід    Нагороди     Рейтинг     Подяки    Допомога    

Список форумів » Ростемо і розвиваємося! » Від 1 року до 3 років

Створити нову тему Відповісти  [ 6 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: 15 способів заспокоїти дитину
 Повідомлення Додано: 26 квітня 2011, 23:06 
Офлайн
Администратор

Дитина має право плакати, коли їй сумно, коли вона втомилася, ображена або просто так. Ці сльози важливі та потрібні, тому в більшості випадків варто дати малюкові поплакати.
І все-таки, іноді дорослим важливо, щоб дитина не плакала. Хоча істерику зупинити практично неможливо, можна не дати їй розпочатися. Як це зробити *DAVAY* :

1. Нагадайте про важливій справі, для якого потрібно відкласти плач. ("Давай ти пізніше поплачеш, а то скоро сонечко сяде, і якщо ти будеш довго плакати, ми не встигнемо погуляти".) Важливо, що ви не забираєте права малюка на сльози, просто просіть трохи почекати. І багато дітей погоджуються на таку поступку.

2. Усвідомлений плач. Попросіть дитину плакати тихим голосом (наприклад, щоб тата не будити) чи плакати низьким голосом (щоб у мами голова не захворіла). Якщо він послухає, справжнього плачу вже не вийде. Скоріше це будуть вокальні вправи, які швидко припиняться.

3. Каприз, який минув. Непомічений чужою увагою поганий настрій може сам собою пройти. Але пам'ятайте, що легко помилитися і проявити байдужість там, де необхідна турбота та участь. Допоможіть дитині "перестрибнути" через каприз. Наприклад, малюк протестує проти одягання, а ви його запитаєте: "А як ти думаєш, з'явилися вже листочки на нашій берізці? Ходімо, подивимося"

4. Спробуйте поквапити дитину завзятим "швидко-швидко", щоб він не встиг придумати заперечення. Хоча це працює тільки з малюками. Старші діти встигнуть зміркувати що до чого.

5. 3аговорки. Працює в основному з малюками, але зате незалежно від стану дитини. Вимагає великої енергії. Суть методу - говорити, говорити, говорити. І тоді зібрався заплакати крихітка дослухається і забуде про плач, а не бажаючий одягатися карапуз замре на кілька секунд. Ну і кашею так можна нагодувати, та й взагалі домогтися потрібної (не вимагає від дитини власних дій) поведінки.

Ось тільки довго таке навантаження витримати практично неможливо (адже, бажано не нісенітницю молоти, а повідомляти щось розумне, корисне, розвиваюче).

6. Заспокоювання дитини можна перевести в лоскотання або щось смішне. Не підходить, якщо почалася істерика.

7. Спробуйте відвернути увагу малюка. Про "Дивись, пташка полетіла" знають всі мами і, особливо, бабусі. Можна ще по-іншому: "Ой, що це в тебе, вія на оці, почекай зараз витягну, а то вона заважає плакати".

8. Подорослішав і порозумнішав дитину можна відволікати не міфічної пролетіла пташкою, а цілком матеріальним сюрпризом. Так, дитині, що знаходиться на межі істерики скажіть: "А хто там на кухні шарудить, мені здається це їжачок, піду подивлюся ..." Важливо прийти на кухню першої та залишити на столі пробкового їжачка.

9. Іноді достатньо озвучити дитині, що вона відчуває, щоб привід для плачу зник. Наприклад, скажіть: "Ти засмутився через те, що ми не змогли піти гуляти", і малюк зрозуміє, що ви небайдужі до його нещастя.

10. Запропонуйте дитині об'єкт для викиду емоцій. Це може бути подушка, м'ячик, які допоможуть знайти вихід негативної енергії.

11. Придумайте смішний ритуал. Наприклад, як тільки малюк збереться заплакати - включайте фен, щоб сушити його сльози. Або пилосос, щоб почистити дитини від капризів. Не використовуйте запропоновані рішення, якщо дитина боїться звуків побутових приладів.

12. Можна ось так реагувати на примхливу і невдоволену гримасу: "Ой, якийсь монстр прийшов страшний. Монстр, йди! Де мій славний малюк, коли ж він повернеться" Але варто пам'ятати, що завжди, коли ви розраховуєте на почуття гумору, потрібно бути дуже чуйним до стану і настрою дитини.

13. Цей вид заспокоювання рекомендую використовувати для дітей старше 3-4 років. Починайте повторювати бідолашному: "Бідний ти, нещасний, нема в тебе ні однієї іграшки, солодкого тобі ніхто не дає і взагалі тебе не годують. Гуляти ти не ходиш, весь час вдома сидиш ..."

14. Пігулки від поганого настрою (або вітаміни сміху, якщо слово "пігулки" вам не
подобається) вчать дитину постарше контролювати свої емоції. В якості таких пігулок використовуйте щось смачне, улюблене дитиною. Дитина вередує - запропонуйте їй такі ліки. Важливо, щоб малюк знав - якщо ліки не подіють, більше їх пропонувати не будуть.

15. Іноді досить міцно обійняти дитину, поцілувати, сказати, як ви його любите. Любіть навіть такого - з заплаканої мордочкою, хлюпаючого носом. Ніщо так швидко і надійно не висушує дитячих сліз, як теплота погляду і доброта серця.

І пам'ятайте - коли-небудь і вам трапиться плакати. І від того, як ви робите сьогодні, залежить, відмахнеться, пройде повз ваша дитина або проявить участь, допоможе, пошкодує.

Догори 
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: 15 способів заспокоїти дитину
 Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 17:21 
Офлайн

Дуже цікаві поради:) Особливо мені ось ця сподобалась:)
Цитата:
11. Придумайте смішний ритуал. Наприклад, як тільки малюк збереться заплакати - включайте фен, щоб сушити його сльози. Або пилосос, щоб почистити дитини від капризів. Не використовуйте запропоновані рішення, якщо дитина боїться звуків побутових приладів.

Деякі я сама використовую:)

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 11 червня 2011, 13:06 
Офлайн

Цікаві поради, хоч нам поки що нічого з цього не допомагає. Я просто ношу капризулю на руках, щось їй розказую, гладжу, цілую, а вона просто мусить виплакатися. Ось така в мене доця *grus*

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 14 червня 2011, 10:36 
Офлайн

Олічка написав:
Цікаві поради, хоч нам поки що нічого з цього не допомагає. Я просто ношу капризулю на руках, щось їй розказую, гладжу, цілую, а вона просто мусить виплакатися. Ось така в мене доця *grus*

Є такі дітки!В мене малечі допомогаєх заспокоїтись вікно.Ми дивимось у вікно,розказуєм де,що є і забуваємо,що плакали.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 17 червня 2011, 21:41 
Офлайн

Юлія написав:
Так як я крім своєї доні,вибавила ще трьох малюків, то справді визнаю вікно-один з найдієвіших способів заспокоїти дитя))). Хоча на першому місці звісно мамині обійми, лагідний мамин голос, поглажування, поцілунок і мамина увага:-).

О так,діткі відчувають тепло,доброту і лагідність.Якщо ти заспокоюєш дитинку і сам нервуєш,дитинка це відчуває!Головне себе тримати в рамках і віддавати дитинці всю свою любов!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 18 червня 2011, 09:58 
Офлайн

Юлія написав:
Nadlen, так дітки дуже відчувають,якщо мати напружена, знервована. Моя сусідка досих пір не розуміє,як мені вдавалось заколисати її синочка,лише потримавши на руках декілька хвилин. В неї на це йшли години. Вона постійно через це нервувала,а малюк відчував. Я діточок просто обожнюю, і який би в мене не був настрій, беручи дитятко на руки відчуваю спокій і затишок. Це ж передається дитині. Можу заспокоїти навіть істеричних і некерованих діток.

Ти просто молодець!В тебе біополе дуже хороше і ти стримана людина! *roma*

Догори 
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  

Створити нову тему Відповісти  [ 6 повідомлень ] 

Список форумів » Ростемо і розвиваємося! » Від 1 року до 3 років

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі