Портал   Чат   Реєстрація    Вхід    Нагороди     Рейтинг     Подяки    Допомога    

Список форумів » Вагітність та пологи » Здоров'я вагітної

Створити нову тему Відповісти  [ 28 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: УЗД: що воно таке, де його краще зробити і коли
 Повідомлення Додано: 10 травня 2011, 12:18 
Офлайн

До тих пір, поки не винайшли УЗД, всі обстеження вагітних жінок полягали в аналізах крові, сечі та вимірювання артеріального тиску. Погодьтеся, що подібні методи не дають абсолютно ніякої інформації про стан і розвиток малюка. Лікарі не могли визначити ні темпи росту плоду, ні відповідність нормам. Тільки в крайніх випадках використовували рентген, але цей спосіб дійсно може завдати шкоди маляті.

Деякі матусі можуть все-таки сумніватися в доцільності УЗД, якщо вагітність проходить нормально. Такі сумніви безпідставні. УЗД в подібних випадках носить профілактичний характер. Адже якщо плід розвивається неправильно, то це ніяк не позначається на загальному стані майбутньої мами. До того ж здоров’я батьків, на жаль, не дає стовідсоткової гарантії того, що плід буде розвиватися як потрібно.

УЗД дає можливість визначити багатоплідну вагітність. Це буває дуже важливо для майбутньої мами. Адже така вагітність це велике навантаження на організм і варто більш відповідально поставитися до свого стану.

За допомогою УЗД можна побачити неправильне розташування плаценти. Це може бути небезпечним і якщо вчасно не вжити заходів, можуть привести до кровотеч і переривання вагітності.
Терміни проведення УЗД:
[spoiler=]До того ж УЗД дає абсолютно точні терміни вагітності. Адже жодними розрахунками неможливо точно визначити день, коли відбулося запліднення і прикріплення плодового яйця до стінки матки. Різниця в термінах звичайно становить п’ятнадцять днів. Але при розрахунку дня пологів два тижні це великий термін.

Зазвичай, перше УЗД при вагітності призначають до п’ятнадцяти недільного терміну. Перше УЗД служить для підтвердження вагітності. Обстеження дає можливість виключити позаматкову вагітність, визначити термін вагітності, кількість малюків, яких ви очікуєте. У деяких випадках у жінок може розвинутися «помилкова вагітність». Такому стану сприяють різні пухлини в малому тазу.

Друге УЗД проводять від вісімнадцяти до двадцяти двох тижнів. Саме зараз можна як слід розглядати плід і помітити відхилення в розвитку або вроджені патології. Можна проконтролювати місце плаценти і її стан. Третє УЗД призначається в тридцять два – тридцять чотири тижні. Зараз лікар може помітити раніше не помічені вроджені дефекти, визначити, як розвивається маля, а також проконтролювати кількість і стан навколоплідних вод. У деяких випадках призначаються і додаткові УЗД, у тому випадку, коли вагітність проходить складно. Іноді необхідно зробити УЗД безпосередньо перед пологами, щоб проконтролювати стан малюка і деякі інші параметри.

Говорячи про ультразвукові обстеження вагітних жінок не можна упустити і можливість розповісти про доплерографії, це також ультразвукове обстеження, яке дає можливість проконтролювати кровообіг малюка, помітити на ранніх термінах несприятливі для нього стану.

І в кінці слід зупинитися окремо на абсолютній безпеці цього методу і для Вас і для Вашого малюка. Багаторічними дослідженнями доведено, що ультразвук ніяк не впливає на стан живих тканин[/spoiler]

Що таке Тривімірне УЗД:
[spoiler=]Як відомо, технічний прогрес не стоїть на місці. Сучасні комп'ютери, на яких базуються ультразвукові сканери останнього покоління, дозволили аналізувати нескінченну безліч відображених сигналів в секунду в різних площинах і формувати на екрані істинну об'ємну картину досліджуваних органів. Так з'явився новий метод діагностики — тривимірний ультразвук.

Звичайно ж, це в першу чергу одержало своє застосування в акушерській практиці. Зародження людського життя — велике таїнство природи. Але все-таки набагато спокійніше, коли знаєш, що відбувається усередині тебе. За допомогою тривимірного УЗД майбутня мама може побачити зображення свого малюка, близьке до фотографії, і одержати відеозапис його рухів у реальному часі. Дане дослідження можна пройти кілька разів в ході вагітності і поспостерігати основні етапи формування плоду.

Задоволенню жінки не буде межі, тим більше що тривимірне, так само як і звичне двомірне ультразвукове обстеження, є абсолютно нешкідливою процедурою, оскільки використовуються аналогічні датчики з такою ж частотою ультразвуку.

Рекомендовані терміни для тривимірного УЗД — від 12 до 32 тижнів вагітності. На пізніших термінах візуалізація обличчя плоду може бути утруднена і залежить від його положення в порожнині матки.

Що ж побачить майбутня мама на моніторі приладу в ході такого дослідження?

Тривимірне УЗД дозволяє одержати об'ємне зображення ембріона вже на такому маленькому терміні вагітності, коли його довжина складає всього 15 мм.

До 8-го тижня вагітності можна розрізнити голову і тулуб, кінцівки, що формуються. У цьому терміні виразно візуалізуються двійнята.

До 12-го тижня можна побачити тіло плоду, що вже сформувалося: голову, тулуб, руки, ноги, очі, ніс, рот, вуха. На екрані видно плід цілком, причому розглянути його можна з усіх боків. У 20 тижнів можливо вже розрізнити кожен пальчик.

До 5 місяців плід помітно виріс, він рухається, скоюючи координовані рухи, приймає різні пози, смокче пальчик, закриває обличчя руками.

До 28 тижня у плоду округляються щічки, особа стає більш сформованою, помітні губи, ніс. Він може почухати вухо, скласти кулачки, позіхнути, скорчити гримасу, посміхнутися. І це все майбутні батьки бачать на екрані у реальному часі.

Завдяки тривимірному ультразвуку лікарі можуть оцінити різні частини тіла плоду в трьох проекціях одночасно, що дуже важливе для виявлення вад розвитку. Крім того, дана методика допомагає у визначенні статі дитини, коли візуалізація області промежини утруднена положенням плоду в порожнині матки.

Тривимірний ультразвук — це новий інструмент в руках фахівця і безперечне задоволення жінки, яка може побачити свою майбутню дитину.

На закінчення хочеться додати, що метод тривимірного ультразвуку широко використовується в світовій практиці близько 5-ти років. У нашій країні він тільки починає упроваджуватися в медичну практику унаслідок дуже високої вартості даного устаткування. Але вже сьогодні є клініки, в яких щодня проводяться десятки таких досліджень.[/spoiler]

Догори 
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: УЗД: що воно таке, де його краще зробити і коли
 Повідомлення Додано: 13 травня 2011, 15:06 
Офлайн

Я вважаю, що УЗД є необхідною процедурою для вагітних. Розповім свій випадок. На 7-8 тижні вагітності у мене розпочались кров'яні виділення, дуже болів низ живота, лікар поклав мене на збареження. Майже три тижні мені ставили крапельниці, робили по 5 уколів на добу, випивала по 10-15 таблеток, але нічого не змінювалось. І одного дня, до мене в палату зайшов лікар і сказав, що плід, мабуть, завмер і післяавтра буде мене чистити. Я була дуже засмучена, ридала, але вирішила попросити у лікаря направити мене на УЗД, і вже після нього приймати рішення - він погодився. Наступного дня мені зробили друге УЗД (перше робили на 6-7 тижні), яке показало, що моя дитинка розвивається добре, ніяких відхилень нема. Висновок УЗД я показала своєму лікарю, наступного ж дня він мене виписав до дому. Ось так УЗД допомогло зберегти мені мою донечку!!!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 15 травня 2011, 22:34 
Офлайн

Я теж тількі за УЗІ,воно помогає вчасно визачити всякі відхилення і зберегти дитинку.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 17:08 
Офлайн

Я дуже переживала, щоб не було позаматкової вагітності, тому сама хотіла на перше УЗД. Кажуть, що це не дуже добре для дитини, але я думаю, що просто не варто цим зловживати:). І вже на 5 тижні ми чули сердечко нашого хлопчика:)

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 17:55 
Офлайн

Забула написати, я робила УЗД 2 рази в поліклініці на Симоненка, 1 раз в медінституті, 1 раз на вул.Котика, 1 раз на Джамбула. То мені найбільше сподобалось на Котика. Там і фото малюка зробили і відео записали:). І ставлення у лікарки дуже хороше, а ціна не відрізняється від ціни на Симоненка:)(принаймі так було 2 роки тому)

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 19:22 
Офлайн

Asteria написав:
Забула написати, я робила УЗД 2 рази в поліклініці на Симоненка, 1 раз в медінституті, 1 раз на вул.Котика, 1 раз на Джамбула. То мені найбільше сподобалось на Котика.

Мені узд в медінституті взагалі не сподобалось, так само не задоволена і на Лисенка. Знайшла свого лікаря, в якого спостерігалась дві вагітності - ходила до Корінця Я.М. на Котика! Тільки позитив залишився!

Дівчата, тут пишуть, що робити УЗД треба 3 рази, мене з другою вагітністю ганяли 8 разів, хоча відхилень не було, то лікар з пологового дуже сварився, мовляв:"тобі не було що робити?". а ви скільки разів ходили?

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 20:53 
Офлайн

Iryska написав:
Asteria написав:
Мені узд в медінституті взагалі не сподобалось, так само не задоволена і на Лисенка.

А в кого Ви робили УЗІ на Лисинка?

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 20:59 
Офлайн

Iryska написав:
Asteria написав:
Дівчата, тут пишуть, що робити УЗД треба 3 рази, мене з другою вагітністю ганяли 8 разів, хоча відхилень не було, то лікар з пологового дуже сварився, мовляв:"тобі не було що робити?". а ви скільки разів ходили?

Зараз порахую: в першому триместрі вийшло так, що довелося 2 рази-на 5-му тижні і раз на 10-му(бо почалися виділення і лікарка переживала за дитину), потім на 18 тижні, на 32 і на 41-му(перед пологами, бо вони затримувалися). Всього 5 разів:).

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 18 травня 2011, 09:38 
Офлайн

nadlen написав:
Iryska написав:
Asteria написав:
Мені узд в медінституті взагалі не сподобалось, так само не задоволена і на Лисенка.

А в кого Ви робили УЗІ на Лисинка?

робила в Війтовича.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 19 травня 2011, 13:54 
Офлайн

Iryska написав:

Разів 6-7 не менше. Але після кожного УЗД я була впевнена, що з моєю дитинкою все гаразд, немає жодних відхилень. Це дуже мене заспокоювало.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 19 травня 2011, 15:07 
Офлайн

А я робила на Лисинка у Скляр.Мені дуже сподобалось!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 14 червня 2011, 13:18 
Офлайн

А я була 9 разів. Та на жаль жодного фото не зробили. Тільки на перший раз на 6 тижні я сфотографувала зображення на свій телефон. Інші рази, то дитинка не так лежала, то ручками личко закрила, то в лікарні фото не практикуються. Але всі рази я була задоволена від зустрічі з малечою. Навіть бачила як вона пальчик смоктала і ручкою махала. А ходила так багато разів, бо все якісь сумніви були, то виділення почалися на 10 тижні, то якусь кісту на нирці побачили - відправили до Львова до Скляр, то потім якісь води мутні- пішли до іншого лікаря, а він сказав, що пуповина на шиї, прийшлося перед пологами (за 5 днів) іти до іншого лікаря, який сказав, все ОК, чекайте на карапуза. От тільки сказав, що ми народимося 1-2 травня, хоч всі попердні рази ставили дату 30 квітня ,яка збігалася з датою лікаря. А народилися ми 28.
Тому УЗД - необхідне.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 14 червня 2011, 13:25 
Офлайн

Дівчата, скиньте в приват телефон на Котика, до Прокопчук або Корінця, щоб записатись!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 14 червня 2011, 13:36 
Офлайн

скинула вам мобільний Ярослава Корінця в приват. цей лікар приймає ще на Батальній в пологовому, окрім на Котика.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 14 червня 2011, 20:18 
Офлайн

Iryska , *roma* . Ще встигла записатись, добре, що ви телефон вчасно скинули. Хотіла до нього на Батальну - мені недалеко, але сказав - там великі черги, то йду на Котика. То десь біля Личаківської? А там довго чекати, все-таки вагітні приходять!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 15 червня 2011, 13:07 
Офлайн

Rainbow, *mersi* . Кайзервальд на Личаківській, від нього спускаєтесь вниз, на куті кабінет УЗД, по сходках на верх. апаратура гарна. будете задоволені!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 15 червня 2011, 21:19 
Офлайн

на кольоровому не була, на 3д ніби теж, на Котика здається 2-хвимірне. але Корінець мені стать визначив вже на 16 тижні, потім на 21 я його перепитала - і точно. якщо ти хочеш на 3-вимірне, то до Лотоцької, доречі там зараз ніби 4-хвимірне, короче найновіше.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 15 червня 2011, 21:59 
Офлайн

Видно то видно,але ці нові узд 3-и вимірне і т.д,вони є більш шкідливі.Якщо такє просте УЗД роблять хвилин 10,то нове до 30 хв,от і робіть самі висновок...

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 17 червня 2011, 21:09 
Офлайн

Знаєте,я часто робила УЗД,тому,що була суцільна загроза і коли спитала у лікаря,чи не зашкодить,вона сказала мені,що якщо треба,то треба робити УЗД ,бо тому,що можна щось пропустити!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 19 червня 2011, 20:55 
Офлайн

Знаю Корінця вже одинадцять років,тому на УЗД ходила тільки до нього або до його сестри Наталі Миколаївни.Лікарі просто супер *lusk* .Два рази Ярослав Миколайович визначив стать дитей ще на 14 тижні.

Догори 
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  

Створити нову тему Відповісти  [ 28 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Список форумів » Вагітність та пологи » Здоров'я вагітної

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі