Портал   Чат   Реєстрація    Вхід    Нагороди     Рейтинг     Подяки    Допомога    

Список форумів » Вагітність та пологи » Після пологів

Створити нову тему Відповісти  [ 5 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Післяпологовий період
 Повідомлення Додано: 20 квітня 2011, 13:06 
Офлайн
Администратор

З моменту народження посліду починається післяпологовий період, тривалість якого становить приблизно 6-8 тиж. Протягом цього часу в організмі породіллі відбуваються дуже важливі фізіологічні процеси: всі зміни, які виникли у зв'язку з вагітністю і пологами, зазнають зворотного розвитку (інволюції). Такі зміни відбуваються у статевих органах, ендокринній, нервовій, серцево-судинній та інших системах. Виняток становлять молочні залози, функція яких досягає максимального розвитку саме в післяпологовий період.

Найбільш значні зміни в післяпологовий період відзначаються у статевій системі, особливо в матці. В перші години після пологів стінки матки стовщуються, вона набуває кульоподібної форми, дно її розташовується на рівні пупка, тобто в середньому на 15 см вище лобка. Поперечний розмір матки відразу після пологів становить 12-13 см, маса 1000 г.

Процес інволюції матки стрімкий. Внаслідок скорочень м'язів розміри її зменшуються. Про ступінь скорочень мат-ки можна робити висновок за рівнем стояння її дна. Щодня цей рівень зменшується на 1,5-2 см (приблизно на 1 поперечний палець). Формування шийки і зіва відбувається внаслідок скорочення циркулярних м'язів, що оточують, внутрішній отвір каналу шийки матки. На 10-ту добу після пологів канал цілком відновлюється, але зовнішній зів закривається повністю протягом 3-го тижня після пологів, набуваючи при цьому щілиноподібної форми.

Наприкінці б-8-го тижня після пологів величина матки відповідає її величині до вагітності, а маса дорівнює 50-60 г.

Після відокремлення плаценти і народження посліду внутрішня поверхня матки - це суцільна рана, особливо в тій ділянці, де раніше прикріплялася плацента. В процесі заживлення внутрішньої поверхні матки з'являються післяпологові виділення - лохії. Їхній характер протягом післяпологового періоду змінюється. Якщо в перші 3-4 доби вони кров'янисті, то на 4-5-ту добу набувають характеру серозно-сукровичної рідини, а на 10-ту добу стають світлими, рідкими, без домішок крові. Поступово зменшується і кількість лохій, з 3-го тижня вони скудні, а з 5- 6-го тижня виділення з матки взагалі припиняються.

На 6-7-му добу післяпологового періоду зникає набряк зовнішніх статевих органів, заживляються розриви шийки матки, піхви і промежини, відновлюються тонус м'язів і фасцій тазового дня. У вихідне положення поступово повертаються маткові труби, яєчники, зв'язковий апарат.

В яєчниках закінчується регрес жовтого тіла і починається дозрівання фолікулів. У більшості матерів, які не годують груддю, на 6-8-му тижні після пологів настає менструація. В годувальниць менструації відсутні протягом кількох місяців або й усього періоду годування груддю.

Перша менструація після пологів найчастіше відбувається без овуляції. Надалі процес овуляції поновлюється, і менструальна функція відновлюється повністю.

Черевна стінка поступово зміцнюється здебільшого внаслідок скорочення м'язів і найбільш розтягнутих тканин навколо пупка. Рубці вагітності на передній черевній стінці після пологів бліднішають і залишаються назавжди.

Молочні залози. Під час вагітності в молочних залозах відбуваються зміни, які підготовляють їх до секреції молока. Вже під час вагітності і протягом перших днів після пологів з молочних залоз виділяється молозиво. Воно містить білки, жири, солі, ферменти, вуглеводи, антитіла, епітеліаль-ні клітини залоз, молозивні тільця, які є клітинами з жировими включеннями.

На 3-тю-4-ту добу післяпологового періоду набрякають молочні залози і з'являється молоко. Це гормонозалежний процес. Він регулюється лютеотропним гормоном гіпофіза і центральною нервовою системою. Молоко за своїм складом не дуже відрізняється від молозива, воно містить близько 88 % води, 1,5-2 % .білка, 3,5-4 % жирів, 7 % вуглеводів. Процес набухання молочних залоз може бути непомітним або супроводитися зміною загального стану породіллі - підвищенням температури тіла, ознобом і болем у молочних залозах.

Загальний стан породіллі при фізіологічному перебігові післяпологового періоду не дуже й змінюється. Протягом перших годин після пологів відзначають сонливість, втомлюваність, що пов'язано з психоемоційним і фізичним на-вантаженням під час пологів. Температура тіла у межах норми. Першої доби після пологів підвищується діурез. При пониженні тонусу м'язів передньої черевної стінки, набряку шийки сечового міхура при патологічному перебігу пологів, а також у разі тривалого перебування в ліжку в породіль можливе за гримання сечі. При утрудненому сечовипусканні призначаються ін'єкції прозерину внутрішньом'язово. Якщо це не допомагає, катетеризують сечовий міхур. Нерідко буває запор внаслідок атонії кишечника. У разі затримки випорожнення роблять очисну клізму або дають проносне.

Нині в післяпологовому періоду запроваджено активний режим породіль. Його суть зводиться до раннього вставання після неускладнених пологів (через 2 год після переведення до палати), самостійного виконання гігієнічних процедур.

Здорова породілля не потребує особливої дієти. Перші 3 доби породілля одержує рідку їжу, а надалі - звичайне харчування (сир, яйця, сметану, каші, солодкий чай, кава з молоком, печіво). Потрібні також ягоди, фрукти, овочі. Противопоказані гострі страви, консерви, алкогольні напої.

А скільки у Вас тривав післяпологовий період? *dknow*

Догори 
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: Післяпологовий період
 Повідомлення Додано: 16 травня 2011, 21:19 
Офлайн

Напевно, як і багатьох, мене всі навколо залякували тим, що після народження малятка я буду мати дуже обмежений харчовий раціон:). Хочу написати те, що сказала нам дитяча лікарка в роддомі на рахунок цього. Дійсно, перший місяць вона нам порадила трошки себе обмежити в їжі, а саме не вживати смаженого, жирного, перченого, занадто соленого, багато солодкого. Але це в першу чергу навіть було не для того, щоб дитина не мала якихось алергічних реакцій, а тому, що пологи для організму жінки-це дуже великий стрес, і в перший місяць, коли матка зменшується, то і всі внутрішні органи поступово повертаються на свої місця. І не варто їх навантажувати перетравленням "важкої" їжі. А вже на другий-третій місяць я їла навіть шоколад:). Виділення були певно десь 8 тижнів і я вже почала переживати, але вони на щастя закінчилися.:)

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 10 червня 2011, 13:20 
Офлайн

А у мене виділення були майже два місяці, а потім ще час від часу мазалось. Лікар казав що не страшно. Хоча мені було не дуже приємно. А місячні відновилися через 9 місяців рівно.
На дієті - варене і парене - я сиділа 4 місяці, а потім почала потрошки їсти все ( вмежах розумного). Часник і цибулю не їм досі - мене потім нудить (така ж реакція була вагітною на них)

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 12 грудня 2012, 10:20 
Офлайн

Олічка написав:
А у мене виділення були майже два місяці, а потім ще час від часу мазалось. Лікар казав що не страшно. Хоча мені було не дуже приємно. А місячні відновилися через 9 місяців рівно.
На дієті - варене і парене - я сиділа 4 місяці, а потім почала потрошки їсти все ( вмежах розумного). Часник і цибулю не їм досі - мене потім нудить (така ж реакція була вагітною на них)

В мене місяць були виділення, але сказав лікар, що то від того що в мене погано згортаєтся кров...Пропила ліки-все пройшло. А місячні через 3 місяці прийшли, хоча годувала до року!!!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 24 грудня 2012, 18:16 
Офлайн

Привіт! Розумію, що не в тему, а підкажіть будь ласка. Моїй малечі 2,5 років, де у Львові можна купити якісний недорогий одяг? Я була у багатоьх магазинах, але десь якість, десь гроші... Порадьте, будь ласка.

Догори 
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  

Створити нову тему Відповісти  [ 5 повідомлень ] 

Список форумів » Вагітність та пологи » Після пологів

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі