Портал   Чат   Реєстрація    Вхід    Нагороди     Рейтинг     Подяки    Допомога    

Список форумів » Вагітність та пологи » Здоров'я вагітної

Створити нову тему Відповісти  [ 8 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Резус-фактор і резус-конфлікт
 Повідомлення Додано: 26 травня 2011, 00:55 
Офлайн

Резус-конфлікт
Приблизно 15-20% жінок мають негативний резус-фактор крові (тобто в них відсутній резус-фактор в еритроцитах). Після перших пологів резус-позитивним плодом в крові жінки з'являються резус-антитіла. При наступних вагітностях антитіла попадають у кров плоду і руйнують його еритроцити ("червоні кров'яні тільця", що переносять кисень). Резус-антитіла можуть з'явитися не тільки після пологів, але і після штучного чи мимовільного переривання маткової чи позаматкової вагітності. Потрапляючи в кров плоду, резус-антитіла руйнують його еритроцити, викликаючи анемію (зниження гемоглобіну), інтоксикацію, порушення функцій життєво важливих органів і систем. Такий стан називається гемолітичной хворобою. У деяких випадках це захворювання може призвести до внутрішньоутробної загибелі плоду.

Обстеження
Усі вагітні з резус-негативною кров'ю повинні регулярно обстежитися на наявність резус-антитіл у сироватці крові. Обстеження здійснюється один раз до 20 тижнів вагітності, один раз у 3 - 4 тижні до 30 тижнів вагітності і кожні 10 днів після 30 тижнів.

Лікування
Найбільш ефективні методи зниження резус-сенсибілізації: плазмаферез, имуносорбція плазми, підсадження шкірного шматка чоловіка, введення антілімфоцитарного імуноглобуліну.

Профілактика

Жінкам з негативним резусом, необхідно усвідомлювати, що шанси народити здорову дитину максимальні під час першої вагітності, з кожною наступною вагітністю різко зростає ризик сенсибілізації з розвитком гемолітичной хвороби новонароджених. Протягом 72 годин після пологів резус-позитивним плодом необхідне введення анті-Д-імуноглобуліна.

Як правило, вагітність у резус-негативної жінки протікає без ускладнень, якщо до цього у неї не було:
• переливань несумісної крові (що проводяться навіть у ранньому дитячому віці)
• вагітностей та пологів (якщо у плоду резус-позитивна кров)
• абортів
• викиднів
• операцій з приводу позаматкової вагітності.
Якщо жінка з резус-негативною кров'ю уникла резус-конфлікту підчас першої вагітності, то наступної вагітності резус-позитивним плодом вірогідність конфлікту знов складає 10%. Тому після будь-якого переривання вагітності у жінки з резус-негативною кров'ю з профілактичною метою необхідне введення антирезус-іммуноглобуліну.
Жінкам з резус-негативною кров'ю після пологів з профілактичною метою вводиться антирезус-іммуноглобулін у кількості 1-1.5 мл (200-300мкг) не пізніше 24-48 годин після пологів. При оперативних втручаннях трансплацентарнеа кровотеча може збільшуватися, і тому дозу антирезус-іммуноглобуліну, що вводиться, збільшують у 1,5 рази.

Догори 
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: Резус-фактор і резус-конфлікт
 Повідомлення Додано: 26 травня 2011, 00:59 
Офлайн

Так як в мого чоловіка резус плюс, а в мене резус-мінус, а перша дитина народилась з позитивним резусом, мені одразу після пологів вкололи антирезусний імуноглобулін. його купували на станції переливання крові у Львові. Друга дитинка теж народилась з плюсом, і знову мені вводили цю рідину. Під час вагітності доводилось часто здавати аналіз крові на наявність антитіл, аби уникнути в подальшому проблем.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 27 травня 2011, 19:33 
Офлайн

Iryska написав:
Так як в мого чоловіка резус плюс, а в мене резус-мінус, а перша дитина народилась з позитивним резусом, мені одразу після пологів вкололи антирезусний імуноглобулін. його купували на станції переливання крові у Львові. Друга дитинка теж народилась з плюсом, і знову мені вводили цю рідину. Під час вагітності доводилось часто здавати аналіз крові на наявність антитіл, аби уникнути в подальшому проблем.

В мене теж така біда з Резус-фактором,але тільки от моя мала народилась з позитивним фактором і мені теж кололи антирезусний імуноглобулін.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 07 червня 2011, 15:02 
Офлайн

Ш в мене був резус-конфлікт.Я дуже часто здавала аналізи на антітіла,а коли народила мені зробили укол,щоб не було проблем з наступною вагітністью.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 17:13 
Офлайн

Я щє згадала що,мені пропонували щє під час вагітності зробити імуноглабулін,але зробили тількі після пологів.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 18:45 
Офлайн

вибачте, але хто ж колить цей укол під час вагітності. ви вже хіба знаєте групу крові дитини, яка є в жтвоті, щоб визначити, чи потрібен укол чи ні? тому його колять після пологів, якщо ваш резус і дитини не співпадає.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 19:31 
Офлайн

Iryska написав:
вибачте, але хто ж колить цей укол під час вагітності. ви вже хіба знаєте групу крові дитини, яка є в жтвоті, щоб визначити, чи потрібен укол чи ні? тому його колять після пологів, якщо ваш резус і дитини не співпадає.

Тому,я і сказала ні.Мені в жіночій консультації навіть письмову відмову змусили писати.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 24 грудня 2012, 19:27 
Офлайн

Привіт! Розумію, що не в тему, я тут недавно, ще не розумію куди писати. Моїй малечі 2,5 років, де у Львові можна купити якісний недорогий одяг? Я була у багатьох магазинах, але десь якість, десь гроші... Порадьте, будь ласка.

Догори 
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  

Створити нову тему Відповісти  [ 8 повідомлень ] 

Список форумів » Вагітність та пологи » Здоров'я вагітної

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі