Портал   Чат   Реєстрація    Вхід    Нагороди     Рейтинг     Подяки    Допомога    

Список форумів » Вагітність та пологи » Все про вагітність

Створити нову тему Відповісти  [ 8 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Тест рухів плоду
 Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 13:02 
Офлайн

Тест рухів плоду,як правельно його рахувати?Робили ви такий тест?
Цитата:
Рухи плода
На яко­му терміні жінка по­вин­на відчути ворушіння?

У се­редньо­му при першій вагітності жінки по­чи­на­ють відчувати ру­хи ди­ти­ни на терміні 20 тижнів, а пов­тор­но­ро­дя­чих – у 18 тижнів. Відчуття ворушінь індивідуальні і за­ле­жать від сту­пе­ня чутливості жінки і її ста­ту­ри (худі жінки мо­жуть відчувати ворушіння раніше, навіть у 13-14 тижнів, повні – нерідко пізніше 20 тижнів).

На що схо­же відчуття від ворушінь?

Ру­хи пло­ду мо­жуть бу­ти схожі на легкі по­штов­хи або пе­ре­ки­дан­ня, які суп­ро­вод­жу­ють­ся по­чут­тям, що в животі щось перекочується. Перші ворушіння ди­ти­ни мож­на порівняти з лег­ким лос­ко­тан­ням або відчуттям ру­ху газів по ки­шеч­ни­ку. У міру роз­вит­ку вагітності ру­хи пло­ду ста­ють все сильнішими і наполегливішими, і жінка мо­же навіть по­ба­чи­ти маленікий гор­бо­чок, ко­ли ма­люк впирається ніжкою. У третьо­му триместрі ворушіння іноді мо­жуть на­га­ду­ва­ти ритмічні по­с­ми­ку­ван­ня – це ди­ти­на гикає.

Як час­то по­вин­на во­ру­ши­ти­ся ди­ти­на?

У 18-20 тижнів жінка мо­же не ко­жен день відчувати ру­хи ди­ти­ни, але після 30 тиж­ня вагітності ворушіння повинні відчуватися ба­га­то­ра­зо­во про­тя­гом дня. Активні ру­хи зав­ж­ди чер­гу­ють­ся з періодами спо­кою та тиші. Ма­люк мо­же пе­ре­бу­ва­ти якийсь час в стані спо­кою, після чо­го зно­ву настає період активності. З 32-го тиж­ня і до пологів кількість ворушінь мо­же зни­зи­ти­ся, а інтенсивність збільшитися. Як­що про­во­ди­ти підрахунок періодів ворушінь, що рекомендується ро­би­ти кожній жінці в третьо­му триместрі вагітності, то про­тя­гом дня їх по­вин­но налічуватись не мен­ше де­ся­ти.

Що кра­ще – часті або рідкі ворушіння?

По­ши­ре­на дум­ка, що надмірно активні ворушіння пло­ду є озна­кою гіпоксії, але фахівці це твер­джен­ня спрос­то­ву­ють. По­бо­ю­ван­ня повинні вик­ли­ка­ти рідкі (мен­ше 10 на день) або слабкі ворушіння після 30 тижнів, і в цьо­му ви­пад­ку необхідно терміново про­кон­суль­ту­ва­ти­ся з лікарем.

Як лікар мо­же оцінити стан ди­ти­ни при по­га­них ворушіннях?

Для оцінки життєдіяльності пло­да ви­ко­рис­то­ву­ють не­стрес­со­вий тест (НСТ) і біофізичний профіль пло­да (БФП, сукупність НСТ і ульт­ра­зву­ко­во­го дослідження). НСТ (кардіотокографія або КТГ) являє со­бою за­пис час­то­ти сер­це­вих ско­ро­чень пло­да за до­по­мо­гою апа­ра­ту – фе­таль­но­го монітора.

Для ви­ко­нан­ня тес­ту на животі жінки закріплюють ульт­ра­зву­ко­вий дат­чик, і сер­це­бит­тя пло­ду реєструється на паперовій стрічці про­тя­гом 30 хви­лин, після чо­го оцінюється от­ри­ма­на кри­ва. Стан пло­да ви­зна­ча­ють за час­то­тою і ритмічністю сер­це­вих ско­ро­чень і змін сер­це­бит­тя в залежності від рухів.

Не­спри­ят­ли­ви­ми озна­ка­ми є: відсутність реакції сер­це­бит­тя або йо­го змен­шен­ня у відповідь на власні ру­хи пло­ду, мо­но­тон­ний ритм та змен­шен­ня час­то­ти ско­ро­чень сер­ця ниж­че 110 ударів за хви­ли­ну. Як­що НСТ отримує не­ви­со­ку оцінку, то для більш де­таль­но­го з’ясу­ван­ня ста­ну пло­ду мо­же бу­ти ви­ко­рис­та­ний БФП.

Стан пло­да оцінюють за та­ки­ми па­ра­мет­ра­ми: серцевої діяльності, ди­халь­ним ру­хам грудної клітки, м’язо­во­го то­ну­су і кількості навколоплідних вод.

Все це дозволяє зро­би­ти вис­но­вок про при­чи­ни змен­шен­ня ворушінь пло­ду. Як­що бу­де вста­нов­ле­но стан вираженої гіпоксії (нестачі кис­ню), то роб­ля­ють екст­ре­ний кесарів роз­тин. Як­що немає за­гро­зи для жит­тя ди­ти­ни, то про­дов­жу­ють спос­те­ре­жен­ня і повторні нестрессові тес­ти.
Інформація взята з:http://www.dytyna.info/food/articles/any/3548

Догори 
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: Тест рухів плоду
 Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 22:21 
Офлайн

Я намагался рахувати рухи і заповнювати табличку, але маля так товклося, що лікар сказав не треба і так видно що все добре

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 22:25 
Офлайн

Я теж намагалася рахувати,але в кінці кінців лишила цю справу.Мені здається,якщо маля добре товчеться,то це вже і є ознакою її здоров"я!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 12 червня 2011, 22:59 
Офлайн

почала рахувати на перших порах, далі кинула це заняття, дитина була активна постійно, навіть якщо в день не товклась, наганяла своє ввечері!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 13 червня 2011, 00:41 
Офлайн

Моя сестра до обіду дуже слабо чула ці рухи - постійно хвилювалась, зате з обіду починались не рухи, а цілі руханки. Так само і наніч - то для чого їх чекати і рахувати. Юлія28, погоджуюсь з Вами - якщо щось не в порядку - мама відчує відразу. В кожного свій організм, і дитина у кожного по-різному буде рухатись напротязі дня!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 13 червня 2011, 09:43 
Офлайн

Rainbow написав:
Моя сестра до обіду дуже слабо чула ці рухи - постійно хвилювалась, зате з обіду починались не рухи, а цілі руханки. Так само і наніч - то для чого їх чекати і рахувати. Юлія28, погоджуюсь з Вами - якщо щось не в порядку - мама відчує відразу. В кожного свій організм, і дитина у кожного по-різному буде рухатись напротязі дня!

переважно,якщо вагітна жінка веде свій образ життя активно,то дитинка під час її рухів не так рухається,а от вже коли жінка лягаєэ,сідає (тобто приймає позу спокою),то дитинка поченаэ свої танці.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 13 червня 2011, 13:07 
Офлайн

Я теж намагалася ражувати і відмічати рухи , але потім набридло. Дитинка була ДУЖЕ активна і вдень, і вночі, затихала тільки тоді, коли я працювала фізично: прибирала в домі, поливала город....

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 24 грудня 2012, 19:28 
Офлайн

Привіт! Розумію, що не в тему, я тут недавно, ще не розумію куди писати. Моїй малечі 2,5 років, де у Львові можна купити якісний недорогий одяг? Я була у багатьох магазинах, але десь якість, десь гроші... Порадьте, будь ласка.

Догори 
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  

Створити нову тему Відповісти  [ 8 повідомлень ] 

Список форумів » Вагітність та пологи » Все про вагітність

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі