Портал   Чат   Реєстрація    Вхід    Нагороди     Рейтинг     Подяки    Допомога    

Список форумів » Людина і закон » Дитячі виплати.

Створити нову тему Відповісти  [ 17 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Допомога пo догляду за дитиною до трьох років
 Повідомлення Додано: 16 квітня 2011, 23:32 
Офлайн
Администратор

Я думаю, що дана інформація буде корисна всім, у кого є діти віком до 3 років... *mmm*

Кому надається допомога по догляду

Право на отримання допомоги по догляду за дитиною має: один із батьків, опікун, усиновлювач, бабуся чи дідусь, інший родич, фактично здійснюючий догляд за дитиною.

Допомогу призначають не зважаючи від того, чи була особа в трудових відносинах (на державній або військовій службі), займалась підприємництвом чи вчилась або була безробітною (за однією умови, що особа не отримувала матеріальну допомогу по безробіттю).

Пенсіонерам (неважливо працюючим чи ні) допомога по догляду за дитиною не виплачується.

Цей вид допомоги надається на кожного з дітией, незалежно від кількості народжених дітей, усиновлених, а також взятих під опіку дітей.

Куди і коли звертатися за допомогою

Звертатись за призначенням допомоги необхідно до відповідніх органів (Управління праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації отримувача допомоги. За місцем фактичного проживання допомога по догляду може призначена бути, тільки якщо заявник надасть довідку про те, що він не отримує цей вид допомоги по місцю реєстрації.

Якщо на момент звернення заявник має право на допомогу, то цю допомогу призначають , якщо це відбудеться навіть за місяць до того, як дитині виповниться 3 років. Однак, необхідно розуміти, що тим, хто трохи запізниться не варто їм розраховувати на виплату повністю всієї суми, яка накопичилася би за всі 3 року. Їм буде доплачено лише за три місяці, які йдуть перед місяцем, у якому заявник звернулвся за призначенням допомоги. Також потрібно мати на увазі, що в повному обсязі без яки-небудь часових обмежень ця заборгованість буде виплачена у тому віпадку,якщо допомога вже назначено, однак своєчасно не була виплачена з вини держоргану, який відповідає за призначення і виплату допомоги.

Строк протягом якого виплачується допомога

Допомога по догляду виплачується з дня звернення за цією допомогою (подачі заявки та всіх потрібних документів) і до дня досягнення дитиною трирічного віку.

Потрібно знати, що підприємцям і непрацюючим особам допомогу можуть призначити з того дня, який йде за днем отриманням такого виду допомоги, як допомоги по вагітності та пологам, а іншим особам – не раніше дня, коли настане відпустка по догляду за дитиною.

Чи можуть займатись підприємницькою діяльністю чи працювати особи, які доглядають за дитиною

Так, можуть але у випадку, якщо людина працює у режимі неповного робочого часу, або вдома або ця людина провадить підприємницьку діяльність.

Необхідно зазначити: якщо заявник скаже про неповний робочий день, то не має значення, як працює особа на 0,1 або 0,99 ставки – допомогу все одно мають виплатить у повному розмірі.

Однак, вихід на роботу на повний робочий час або заявник оформить відпустку у зв’язку з навчанням – означає, що він перериває відпустку по догляду за дитиною та припинення на цей період виплати допомоги по догляду.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги по догляду за дитиною

Для отримання допомоги необхідно у відповідні органи надати наступні документи:

- Заява, яка складається по формі (затверджена наказом Мінпраці і соцполітики від 08.06.06 №215). Заява заповнюється у відділі соціального захисту населення.

- Витяг з наказу( або копія) з місця роботи про те, що заявнику надана відпустка по догляду за дитиною до 3 років (довідку, яка видається приватному підприємцю, до неї, у випадку відсутності у підприємця печатки додають свідоцтв (копію) про держреєстрацію підприємця);

- Копія свідоцтва про народження дитини;

- Копія трудової книжки;

- Довідка з місця навчання – для тих, хто ще вчиться;

- Довідка з центру зайнятості про те, що заявник не отримує допомоги по безробіттю або матеріальну допомогу по безробіттю – для непрацюючих осіб і які знаходяться на обліку у центрі зайнятості (але у випадку, якщо заявник не знаходиться на обліку, йому необхідно взяти довідку саме про це);

- Копія свідоцтва про держреєстрацію – для підприємців;

- Копія рішення про факт усиновлення або встановлення опіки – це необхідно для усиновлювачів і опікунів;

- Довідка про склад сім’ї заявника з ЖЕКу, а також декларацію про доходи й майновий стан (цей документ заповнюється на місці оформлення допомоги на підставі довідок про доходи, зокрема кожного члена сім’ї) – для призначення допомоги у розмірі, більшому за мінімальний;

- Копія договору про факт відкриття рахунку в банку на перерахунок допомоги (у випадку, якщо маєте бажання отримувати гроші через банк, а не через пошту).

Особи, які працюють в режимі неповного робочого часу, а також вдома, зобов’зані подать довідку з місця роботи про те, що вони почали виконувати трудові обов’язки на зазначених умовах.

При яких умовах припиняється виплата допомоги

Виплата допомоги по догляду припиняється при досягненні дитиною трирічного віку. А також виплату цієї допомоги припиняють виплачувати з дня працевлаштування заявника на повний робочий день (виходу особи з відпустки по догляду за дитиною до трьох років), або з того дня, коли була призначена йому допомога по безробіттю або матеріальна допомога по безробіттю.

В тому випадку, якщо особа захоче знов таки вийти у відпустку по догляду за дитиною, або закінчиться строк виплати по безробіттю, то особа може також повторно звернутись в відповідний орган за призначенням допомоги.

Допомогу держава також припиняє виплачувати у наступних випадках:

- коли отримувач допомоги позбавлен батьківських прав;

- коли отримувач допомоги відмовляється від виховання дитини;

- коли дитину тимчасово влаштовують на повне державне утримання;

- коли дитину відбирають в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- коли припиняється опіка або звільняється опікун від його повноважень;

- коли перебуває отримувач допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- коли скасовується рішення про факт усиновлення дитини або визнання такого рішення недійсним;

- у випадку смерті дитини;

- у випадку смерті отримувача допомоги.

Як же переоформити допомогу по догляду на іншого члена родини

Звісно, це можливо. Переоформлення необхідних документів щодо виплати допомоги на іншу особу, яка не отримує пенсії чи іншого виду соціальної допомоги, здійснюється згідно з письмовою заявою особи на підставі довідок з місця роботи, або навчання, або служби, або центру зайнятості про те, що вона роспочала виконання трудових обов’язків, навчання, несення служби, перебуває на обліку у центрі зайнятості. Особі, яка буде отримувати допомогу необхідно донести ті документи з списку, які стосуються саме цієї особи.

Як відбувається виплата допомоги по догляду

Допомога по догляду виплачується щомісячно. Гроші отримувач може получати шляхом зарахування на банківський рахунок або шляхом поштового переказу. Необхідно зазначити, що витрати на перерахунок грошей бере на себе держава.

Розмір допомоги по догляду за дитиною до трьох років

Мінімальний розмір допомоги погляду встановлює у сумі 130 грн. в місяць. Він виплачується всім незважаючи на те, який дохід Ви маєте.

У випадку, якщо різниця між прожитковим мінімумом на працездатних осіб (на січень цього року – 941 грн.) та середньомісячними сукупними доходоми родини в розрахунку на одну особу за шість попередніх місяців у Вас буде більше 130 грн., то Вам буде виплачено саме цю різницю.

Для того, щоб визначити середньомісячний сукупний дохід у розрахунку на одну особу родини необхідно:

- додати доходи всіх членів сім’ї, та які отримані за шість місяців, які передують тому місяцю, в якому особа звернулася за допомогою по доглядузвернення;

- розділити отриману суму (сукупний дохід) на 6 та на кількість членів родини.

Важливо зазначити, що з підвищенням розміру прожиткового мінімуму й допомога по догляду перераховуються автоматично.

Через який термін переглядається сума допомоги по догляду в зв’язку з змінами доходів сім’ї

Якщо Ви претендуєте на допомогу по догляду в розмірі більшому ніж мінімальний, то Ви можете подати всі потрібні документи про доходи в будь-який час та можете, хоч кожен місяць у відповідних органів, уточнювати дані. Однак, потрібно пам’ятати – навіть, якщо доходи Вашої сім’ї не змінюватимуться, допомогу в підвищеному розмірі будуть виплачуюти протягом 6 місяців. І потім необхідно, знов таки, принести всі необхідні документи про доходи. Якщо ні, то допомогу Вам будуть виплачувати у мінімальному розмірі.

Також раджу прочитати, які права має вагітна жінка

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги при народженні

Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506

Закон України «Про державний бюджет України на 2011 рік»

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2857-17&p=1295016075354378

Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506

Догори 
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: Допомога пo догляду за дитиною до трьох років
 Повідомлення Додано: 23 травня 2011, 22:33 
Офлайн
Администратор

Повідомлення перенесено з видаленної теми

Автор повідомлення: Natali

Я працюю в дитячому садку. У зв'язку з народженням другої дитини (першій 6 років)вийшла в відпустку по догляду за дитиною до трьох років. Коли другій дитині виповнилось три місяці я вийшла на роботу з неповним робочим днем. Одночасно мій чоловік з своєї роботи пішов у відпуск по догляду за дитиною до трьох років. Чи правомірно те, що мій чоловік пішов в відпустку по догляду за дитиною до трьох років, якщо я вийшла на роботу на неповний робочий день. Кому має виплачуватись соц. допомога по догляду за дитиною до трьох років (мені-матері чи чоловікові) мені виплачується допомога в розмірі 130грн. Тепер зробивши довідки про доходи (мої і чоловіка) за останні 6-ть місяців середньмісячний доход на одного члена сімї склав менше прожиткового мінімуму і більше 130грн. Чи має доплачуватись дана різниця і кому. Чи обов'язково я мала вийти на роботу з повним робочим днем. Допоможіть розібратись. Заздалегідь Вам вдячна.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 23 травня 2011, 22:35 
Офлайн
Администратор

Автор повідомлення:Iryska

я розумію таким чином: ваш чоловік пішов у відпустку по догляду за дитиною Що означає "пішов", це ж не просто виявив юажання сидіти вдома. Законом передбачено можливість переоформлення допомоги на іншого члена сім"ї, 1. який, не отримує пенсії, , 2. згідно з письмовою заявою такої особи на підставі довідки з місця роботи, навчання, служби, центру зайнятості про початок виконання особою, що отримувала допомогу, трудових обов’язків, навчання, несення служби, перебування на обліку у центрі зайнятості. Особі ж яка буде отримувати допомогу по догляду буде необхідно донести ті документи з цього списку, які стосуються цієї особи.
Чи подав чоловік усі ці документи, якщо продовжують виплачувати допомогу саме вам?

У випадку якщо різниця між прожитковим мінімумом на працездатних осіб і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців у Вас будуть більше 130 грн., то Вам буде виплачено цю різницю.

У випадку якщо Ви претендуєте на допомогу у розмірі більшому за мінімальний, Ви можете подати всі необхідні документи про доходи у будь-який час і можете хоч кожен місяць уточнювати дані. Але потрібно пам’ятати, що навіть якщо доходи сім’ї не змінювались, допомогу у підвищеному розмірі виплачують протягом 6 місяців. Потім необхідно знову принести документи про доходи, інакше допомогу Вам будуть виплачувати у мінімальному розмірі.

І ще: вихід на роботу на умовах повного робочу часу - це автоматична підстава для припинення виплати допомоги взагалі.!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 23 травня 2011, 22:37 
Офлайн
Администратор

Автор повідомлення:Natali

Мій чоловік оформив на роботі наказ про відпуск по догляду за дитиною до трьох років,і зібрав всі необхідні документи для переоформлення виплати допомоги на нього, але працівник Соц. забезпечення, який приймав документи в тому числі заяву чоловіка на переоформлення допомоги, відмовився їх приймати, так як повідомив, що мій чоловік не мав права оформляти відпуск по догляду за дитиною до трьох років, так як я вийшла на роботу на неповний робочий день, а мала вийти на повний. Тобто проблема виникла в тому, що мій чоловік неправомірно оформив відпуск по догляду за дитиною. Чи це так?

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 23 травня 2011, 22:38 
Офлайн
Администратор

Автор повідомлення:Iryska

Справді виходить дурна ситуація, бо якщо ви працюєте неповний робочий день - отже, продовжуєте здійснювати догляд за дитиною - тобто, отримувати гроші. Щоб припинити виплату вам допомоги мусить бути підстава - а це - повний робочий день, і як наслідок чоловікова відпустка та продовжена виплата допомоги.
Нікого не хвилює чи достатньо нам (мамам) коштів та ще й тих нещасних 130 грн. треба добиватись постійно.
Ви вже мусите самі визначатись як вам краще виходить - працювати чи ні!
А щодо перерахунку, то вони повинні вам його зробити всеодно!!!!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 03 червня 2011, 11:02 
Офлайн

Автор повідомлення: оксана55
допоможіть будь ласка...
доброго дня...
в мене 2 дітей старшому 13 -молодшій 2 місяці...я ніколи ніде не працювала..
дохід чоловіка в місяць складає2200грн
на яку допомогу до 3 років я можу розраховувати???
чи впливають батьки прописані разом з нами на квадратній площі-пенсіонери --на нарахування допомоги..???

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 03 червня 2011, 11:12 
Офлайн

оксана55, ви повинні отримати дородову допомогу;одноразову допомогу після народження в розмірі, передбаченому на другу дитину; і кожного місяця по 130 грн допомоги по догляду за дитиною до 3-х років.
пізніше можна зробити перерахунок коштів, і допомога зі 130 може бути збільшена, але не зараз, допоки ви отримуєте одноразову допомогу.
хто ще прописаний, де і скільки отримує - не має значення!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 04 червня 2011, 12:04 
Офлайн

Юля, поясню на своєму прикладі. щоб зробити перерахунок додаємо дохід усієї сімї - тобто чоловіка зарплату і усі виплати, які ми отримуємо на дітей. цю суму ділимо на кількість членів сімї (4 - я, чоловік і 2 дітей) і ділимо на 6 місяців. оскільки, я зараз получаю допомогу 25000 на другу дитину, яку поділили при виплачуванні на 2 роки, плюс 130 грн щомісяця, то про перерахунок не може бути мови, бо кожного місяця в мене дохід приблизно 900 грн. я зможу претендувати на перерахунок, коли 25 000 будуть виплачені, і залишаться тільки 130 грн до сплати. тобто, не раніше наступного року(хоча одноразову допомогу не повинні рахувати при здайсненні перерахунку!

коли народжувала вперше, перерахунок робила через рік, бо допомогу одноразову виплатили за рік, на другу ж дитину - виплачують за два роки(

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 06 червня 2011, 00:30 
Офлайн

Юля, напиши чому саме 4 роки тобі її будуть виплачувати?
Та сума яка в тебе вийшла, має відніматись від прожиткового мінімуму, вставноелного на момент подання документів (наприклад від 700 грн) і різниця буде доплачуватись до допомоги. подаю тобі статтю, прочитай, там є кілька прикладів, я їх виділила червоним кольором, але це станом на 2010 рік. схема нарахування залишається та сама, змінюється тільки прожитковий мінімум:
[spoiler=тут]Відповідно до Закону № 2811-ХІІ призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми:
у зв'язку з вагітністю та пологами;
при народженні дитини;
при усиновленні дитини;
по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
на дітей одиноким матерям.
Зупинимося на допомозі, яка надається державою з метою матеріальної підтримки сім'ї під час догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Право на допомогу має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб -суб'єктів підприємницької діяльності (56 календарних днів після пологів, а при ускладнених пологах - 70 календарних днів), а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.
З метою забезпечення прав на соціальні стандарти з 01.01.2010 р. максимальний розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку підвищено до розміру прожиткового мінімуму.
Тобто тепер допомога виплачуватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму (744 грн.), встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 грн. (мінімальний розмір допомоги).
Слід зауважити, що у 2009 р. максимальний розмір зазначеного виду державної допомоги становив 75% прожиткового мінімуму (з 1 січня 2009 р. - 501,75 грн., з 1 листопада 2009 р. - 558 грн.).
Для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до органу праці та соціального захисту населення разом із заявою подається копія свідоцтва про народження дитини.
Залежно від статусу заявника надаються:
копія або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки - для працюючих осіб;
копія трудової книжки - для непрацюючих осіб;
довідка з місця навчання - для осіб, які навчаються;
довідка про те, що виплата допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться, -для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;
копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця - для суб'єкта підприємницької діяльності.
Усиновлювачі та опікуни подають також копію рішення про усиновлення або встановлення опіки.
Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).
До складу сім'ї особи, що звернулася за призначенням допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та діти, які перебувають під опікою зазначених осіб, віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах І - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або реєстрації місця проживання; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І і II груп або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї баби, діда або іншого родича, що фактично здійснює догляд за дитиною, не є усиновлювачем або опікуном дитини і звертається за призначенням допомоги, не включається дитина, на догляд за якою призначається допомога.
Сукупний дохід сім'ї визначається відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Мінпраці та соціальної політики України, Мінфіну України. Мінекономіки України, Держкомітету молодіжної політики, спорту і туризму України, Держкомстату України від 15.11.2001 р. № 486/202/524/455/3370 “Про затвердження Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги”.
До сукупного доходу сімей (одержувачів) входять: нарахована заробітна плата, стипендії, допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4800 грн., другої дитини - 4840 грн., третьої та наступної дитини - 5000 гра, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово в сумі 4800 грн.) тощо.
Слід зауважити, що при зверненні за призначенням декількох видів допомоги, розмір яких визначається з урахуванням сукупного доходу, до сукупного доходу сім'ї входять розміри призначених на дату звернення зазначених видів допомоги, крім допомоги, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.
Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначено допомогу, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

Розглянемо приклади.
Приклад 1. У січні 2010 р. жінка звернулася за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сімі Сім'я складається з трьох осіб: жінка, чоловік та дитина (3 місяці). Жінка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і отримала допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами у розмірі 700 грн. та за 2 місяці допомогу при народженні дитини у розмірі 620 грн. щомісяця. Чоловік-студент отримує стипендію у розмірі 500 грн. щомісяця.
Розрахунок розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї:
1. Визначаємо середньомісячний сукупний дохід сім'ї за останні 6 місяців у розрахунку на одну особу:
(700 грн. + 620 грн. х 2 міс. + 500 грн. х 6 міс.) : 6 міс. : 3 особи = 274,44 грн.
2. Визначаємо розмір допомоги для сім'ї:
744 грн. 274,44 грн. = 469,55 грн.
Отже, сім'я впродовж 6 місяців отримуватиме щомісяця 469,55 грн.
Приклад 2. У січні 2010 р. жінка звернулася за перерахунком розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї. Сім'я складається з чотирьох осіб: жінка, чоловік та їх двоє дітей (6 років та 2,5 роки). Жінка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і отримує мінімальний розмір допомоги 130 грн. щомісяця, чоловік отримує заробітну плату 1000 грн.
Розрахунок розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї:
1. Визначаємо середньомісячний сукупний дохід сім'ї за останні 6 місяців у розрахунку на одну особу:
(1000 грн. х 6 міс.): 6 міс.: 4 особи = 250 грн.
744 грн. - 250 грн. = 494 грн.
Отже, сім'я впродовж 6 місяців отримуватиме щомісяця 494 грн.
Приклад 3. У січні 2010 р. жінка звернулася за перерахунком розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї. Сім'я складається з двох осіб: одинока мати й дитина (2 роки). Жінка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і отримує у мінімальному розмірі допомогу на дитину одинокій матері (за період з липня по жовтень 2009 р. у розмірі 167,10 грн. щомісяця, у листопаді та грудні 2009 р. - 189,60 грн. щомісяця) та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням сукупного доходу сімі (за період з липня по жовтень 2009 р. - 334,65 грн. щомісяця, у листопаді та грудні 2009 р. - 390,90 грн. щомісяця).
1. Оскільки при розрахунку розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до сукупного доходу сім'ї враховуватиметься лише допомога на дитину одинокій матері, середньомісячний сукупний дохід сім'ї за останні 6 місяців у розрахунку на одну особу становитиме:
(167,10 грн. х 4 міс. +189,60 грн. х 2 міс.): 6 міс.: 2 особи = 87,30 грн.
744 грн. - 87,30 грн. = 656,7 грн.
Отже, сім'я впродовж 6 місяців отримуватиме щомісяця 656,7 грн.
Одночасно жінка щомісяця отримуватиме допомогу на дитину одинокій матері - 189,60 грн.
Приклад 4. У січні 2010 р. жінка звертається за перерахунком розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сімі Сім'я складається з п'яти осіб: жінка, чоловік та їх троє дітей (8 років, 5 років та 2,5 роки). Жінка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням сукупного доходу сім'ї (за період з липня по жовтень 2009 р. - 201,75 грн. щомісяця, у листопаді та грудні 2009 р. -258 грн. щомісяця). Чоловік отримує заробітну плату 1500 грн.
(1500 грн. х 6 міс.) : 6 міс. : 5 осіб = 300 грн.
744 грн. - 300 грн. = 444 грн.
Отже, сім'я впродовж 6 місяців отримуватиме щомісяця 444 грн.
Приклад 5. У січні 2010 р. жінка звернулася за перерахунком розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї. Сім'я складається з п'яти осіб: жінка, чоловік та їх троє дітей (1 років, 4 роки та 1 рік). Жінка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і отримує допомогу при народженні дитини у розмірі 1250 грн. щомісяця та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у мінімальному розмірі 130 грн. щомісяця, чоловік отримує заробітну плату 1000 грн.
(1250 грн. х 6 міс. + 1000 грн. х 6 міс.): 6 міс.: 5 осіб = 450 грн.
744 грн. - 450 грн. = 294 грн.
Отже, сім'я впродовж 6 місяців отримуватиме щомісяця 294 грн.
Одночасно сім'я отримуватиме допомогу при народженні у розмірі 1250 грн. щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку.
Приклад 6. У січні 2010 р. бабуся звернулася за призначенням допомоги по догляду за онуком до досягнення ним трирічного віку з урахуванням доходів сім'ї (мати дитини вийшла на роботу, а бабуся здійснює догляд),
Оскільки відповідно до п. 22 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми”, до складу сім'ї баби, діда або іншого родича, що фактично здійснює догляд за дитиною, не є усиновлювачем або опікуном дитини і звертається за призначенням допомоги, не включається дитина, на догляд за якою призначається допомога, до складу сім'ї бабусі входитиме дві особи: бабуся та дідусь. Бабуся не працює, здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, дідусь працює, отримує заробітну плату 800 грн.
(800 грн. х 6 міс.): 6 міс.: 2 особи = 400 грн.
744 грн. - 400 грн. = 344 грн.
Отже, сім'я впродовж 6 місяців отримуватиме щомісяця 344 грн.
[/spoiler]

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 06 червня 2011, 00:35 
Офлайн

До сукупного доходу сімей (одержувачів) входять: нарахована заробітна плата, стипендії, допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4800 грн., другої дитини - 4840 грн., третьої та наступної дитини - 5000 гра, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово в сумі 4800 грн.) тощо.
виходить, що одноразова допомога не включається в перерахунок, а тільки 130 грн? то чого ж соцзабез не хоче робити перерахунки після 6 місяців, і розказує про те, що ми получаємо одноразову допомогу, а, отже маємо дохід!

дівчата, може хто робив такий перерахунок - напишіть, бо вже голова обертом від того як сам до всього докопуєшся!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 11 червня 2011, 14:39 
Офлайн
Администратор

Питання:

"Віталій:
07.06.2011 в 11:26 пп

Доброї ночі. Надайте будь-ласка відповідь на два питання:
1. Дружина стала на чергу подачі документів на отримання допомоги по догляду за дитиною до трьох років(знаходиться у відпустці після пологів). В січні цього року вона пішла у відпустку перед пологами(зарплатня становила 927грн). Я був підприємцем, вже 9 місяців як немає доходів і два місяці тому ПП було анульовано. Ніде не працюю і на біржі не стою. Проживаємо ми з дружиною і дитиною(винаймаємо квартиру). Але зареєстровані по різних адресах. З дружиною приписані: сестра, мати і батько – ніхто не працює і на біржі не стоїть. Зі мною приписаний брат(ніде не працює, на біржі не стоїть) і мати – пенсіонерка. Є ще в мене сестра, заміжня, зареєстрована за іншою адресою та батько теж за іншою адресою. Які документи і кому треба збирати?
2. При запису на чергу нам повідомили, що якщо я не стану на біржу чи не працевлаштуюсь, то допомогу нам нарахують – мінімальну(130грн). Це справді так? Чи можна добитися виплати прожиткового мінімуму і як саме?
Дякую!"

Відповідь:

Доброго дня, Віталій!

Перш за все хочу сказати, що згідно наших Законів сім'єю вважаються чоловік, дружина та їх діти. Всі інші родичі всього лише Ваші родичі, а не сім'я, після того як Ви офіційно вступили в шлюб.
По-друге, для оформлення даного виду допомоги не важливо, де Ви прописані, а де фактично проживаєте.
Тому прописка і всі Ваші родичі не перешкода для оформлення допомоги. За місцем фактичного проживання Ви повинні взяти у квартального довідку про склад сім'ї (якщо Ви не знаєте як її скласти, то я Вам в цьому допоможу).
А ось, що стосується другого Вашого питання, то дійсно згідно із Законом Ви повинні, або офіційно бути працевлаштовані, або стояти на обліку на біржі праці. На жаль, цю проблему по іншому не вирішити!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 16 листопада 2011, 14:58 
Офлайн

Всім доброго дня! Бачу, що питання соціальних гарантій, тобто виплат допомог повязаних з вагітністю, пологами, й догляду за дитиною є актуальним. відтак, хочу повідомити про появу і активну роботу сайту "Львів соціальний", ось адреса:) http://lvivsocialnyj.city-adm.lviv.ua/ .

Тут, ви можете отримати корисну, а головне актуальну інформацію про різні види соціальних допомог, в т. ч. які повязані із соціальним захистом дітей.

Окрім того там є ще багато корисної інформації, яка може стати в пригоді.

Одним словом, краще 1 раз побачити, ніж 7 разів почути ( в даному випадку прочитати:) ).

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 18 січня 2012, 01:51 
Офлайн

Доброго дня. Хотіла запитати, якщо мама дитини, знаходячись у відпустці по догл до 3 р, виходить на роботу працювати неповний робочий день чи реєструється підприємцем, то допомогу такій особі мають виплачувати у повному розмірі? Повний розмір дорівнює прожитковому мінімуму на працездатних осіб ?

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 10 березня 2012, 00:58 
Офлайн

Arrodetidoher, чекати рішення Касаційного суду. Усі засоби національного захисту - вичерпані. касаційний суд - це Суд останньої інстанції.

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 01 травня 2012, 12:31 
Офлайн

доброго дня...
Я на даний момент вагітна і до вагітності не працювала
дохід чоловіка в місяць складає 3300грн
на яку допомогу до 3 років я можу розраховувати???
І ще.. Скажіть будь-ласка, в якому розмірі платять до родові і після родові..(я на даний момент знаходжусь на обліку в центрі зайнятості, але виплат не отримую, мені сказали що до родових і після заплатять трошки більше)
*ps* Яку саме сумму я отримуватиму?
Наперед вдячна) *cup*

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 14 травня 2012, 18:09 
Офлайн

Добрий день!
Мене цікавить таке запитання.
Чи можу я розраховувати на допомогу по догляду за дитиною до 3-х років (допомога по доходах) більш ніж 130 грн в міс.
Чоловік являється ПП сплачує фіксованій податок та збір до пенсійного Фонду в розрахунку мінімальної заробітньої плати.
Я знаходжусь в декретній відпустці вже 2 роки. До декрету працювала у державній установі.
У власності чоловіка є машина, Власного житла не має, проживаємо на площі батьків.

Буду вдячна за будь яку інформацію, з приводу віплат якщо одін з батьків ПП!

Догори 
 Профіль  

Повідомлення Додано: 31 жовтня 2013, 17:20 
Офлайн

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Призначається з дня звернення, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами по день досягнення дитиною трирічного віку.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на і особу за попередні 6 місяців, але не менше 130 грн.

Статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2013 рік”

дітей віком до 6 років: з 1 січня – 972 гривні, з 1 грудня - 1032 гривня;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1210 гривень, з 1 грудня - 1286 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня - 1147 гривні, з 1 грудня - 1218 гривні;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня - 949 гривні.

У разі виходу на роботу застрахованої особи в режимі повного робочого часу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплата допомоги припиняється з дня виходу, про що роботодавець повинен протягом 5 днів з дня видачі наказу про припинення відпустки повідомити про це орган соціального захисту.

Порядок переоформлення допомоги на іншу особу для незастрахованих (непрацюючих)
Переоформлення допомоги здійснюється на іншу працездатну особу, яка не отримує пенсії і не застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, на підставі її заяви, довідки з місця роботи, що мати вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки по догляду за дитиною і виплату зазначеної допомоги їй припинено (із зазначенням дати припинення виплати) і довідки, що заявник дійсно здійснює догляд за дитиною.

Порядок переоформлення допомоги на іншу особу для застрахованих (працюючих)
Переоформлення допомоги здійснюється на іншу застраховану особу, яка фактично здійснює догляд за дитиною, на підставі її заяви, довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною та виплату зазначеної допомоги їй припинено (із зазначенням дати).

Перелік документів для застрахованих (працюючих) осіб
Заява (подається особисто).
Наказ про надання відпустки по догляду за дитиною.
Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини.
Паспорт.
Ідентифікаційний номер.
Особовий рахунок в ощадному банку.

Перелік документів для незастрахованих осіб
Заява (подається особисто).
Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини.
Оригінал і копія трудової книжки, атестат.
Довідка з центру зайнятості.
Паспорт.
Ідентифікаційний номер.
Особовий рахунок в ощадному банку.
В окремих випадках може виникнути необхідність подання додаткових (уточнюючих) документів.

інформацію про різні соціальні допомоги, в тому числі сімям з дітьми можна отримати на сайті "Львів соціальний"

http://www.social.lviv.ua

Догори 
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  

Створити нову тему Відповісти  [ 17 повідомлень ] 

Список форумів » Людина і закон » Дитячі виплати.

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: